نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر یزد با اعطای تسهیلات قرض الحسنه

نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر یزد با اعطای تسهیلات قرض الحسنه

شهرداری یزد با محوریت معاونت مالی و اقتصادی و هماهنگی سازمان حمل و نقل بار و مسافر نسبت به اعطای تسهیلات قرض­الحسنه به صاحبان تاکسی­های فرسوده در راستای نوسازی ناوگان عمومی شهری اقدام نموده است.

مهندس سیدعلی مشتاقیون با بیان این مطلب، تاکسی­ را وسیله مهم در تأمین رفاه حال شهروندان در سفرهای درون شهری بر شمرد که رانندگان آن به نوعی به همه اقشار جامعه خدمات ارایه می‌دهند. فعالیت در این صنف حساسیت خاص خود را دارد چرا که علاوه بر اهالی شهر، هر مسافر یا مهمانی نیز در بدو ورود به شهر، معمولا تاکسی را برای رسیدن به مقصد خود انتخاب می‌کند و از این رو علاوه‌ بر آنکه رانندگان تاکسی عاملی در انتقال فرهنگ هر شهر به میهمانان هستند باید با برخورد و رفتار خود نام نیکی از آن دیار را در اذهان مسافران ایجاد کنند.

سرپرست شهرداری یزد در ادامه، شیوع ویروس کرونا را باعث شرایط جدید و سختی  در حوزه های کاری مختلف از جمله در بخش تاکسیرانی داشته و بیان نمودند طبق مصوبه هیات وزیران، تاکسی‌هایی که به سن ۱۰ سال رسیده باشند، مشمول فرسودگی هستند و شهرداری به عنوان متولی بخش حمل و نقل شهری، در راستای رسالت خود و جلب رضایت همشهریان یزدی از طریق تأمین ناوگان مناسب و درخور ایشان و همچنین حمایت از تاکسی­داران گرامی با همکاری سازمان حمل و نقل شهری نسبت به معرفی و اعطای تسهیلات قرض الحسنه بلندمدت اقدام نموده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد یکی از دلایل کند شدن روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی را افزایش قیمت خودرو دانست و باتوجه به اینکه رانندگان توان مالی برای تهیه خودرو با قیمت های بالا را ندارند و نیاز بود که از تسهیلات بانکی در این زمینه استفاده کنند، این امر با مدیریت مناسب و بهینه منابع  و پیگیری صورت گرفته از سوی خزانه شهرداری محقق گردید.

ایشان ضمن اعلام اینکه فرآیند نوسازی ناوگان تاکسیرانی از طریق تحویل خودرو با استاندارد یورو ۵ می باشد، نوع خودروهای جایگزین شده را سمند و پژو ۴۰۵ را بیان نمودند.