احداث و توسعه جایگاهای سوخت CNG

احداث و توسعه جایگاهای سوخت CNG
 طرح ملی CNG که از سال 1383به بعد در کشور اجرایی شد ،سوخت کشور را از حالت تک گزینه ای (بنزینی) خارج و با ایجاد تعادل در نوع سوخت مصرفی کشور این سیر را به چند گزینه ای تبدیل کرد با توسعه صنعت  CNG در سال های اخیر بیش از بیست و دو هزار  شغل در کشور ایجاد شده است و پیش بینی می شود این رقم با تکمیل زیرساخت هاو به بهره برداری رساندن جایگاه هادر سطح کشور ،افزایش چشم گیری داشته باشد.
با توسعه صنعت CNG در طول سیاست های برنامه چهارم و پنجم توسعه ،هم اکنون بالغ بر 1745 جایگاه CNG در کشور در حال بهره برداری است که بیش از %90این ظرفیت در دولت های نهم و دهم تحقق یافته است.
 
به دنبال توسعه این صنعت، رشد فزاینده ای در زمینه به بهره برداری رساندن جایگاه های CNG به خصوص در سطح شهر یزد داشته و با احداث جایگاه های تک منظوره و یا دومنظوره ،نسبت به تامین نیازهای عموم مردم در این خصوص گام های موثری برداشته شده است، به طوریکه شهرداری یزد    هم اکنون دارای 7 جایگاه فعال در نقاط مختلف شهر می باشد که در حال خدمت رسانی موثر به شهروندان می باشند و با توجه به توسعه زیرساخت ها، جایگاههای جدید نیز در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم تا ایام ا... دهه فجر 2 جایگاه CNG  واقع در در ترمینال جدیدالاحداث و همچنین جنب پارک بزرگ شهر واقع در بلوار مدرس به بهره برداری برسد.
امیدواریم تا پایان سال جاری در مجموع افزایش تعداد جایگاههای CNG را در سطح شهر به عدد 11 جایگاه فعال برسانیم.
جایگاههای فعال در سطح شهر یزد تحت نظارت شهرداری یزد:
1)جایگاه کوثر واقع در بلوار کوثر
2) جایگاه اتوبوسرانی واقع در بلوار کوثر(اتوبوسرانی قدیم)
3)جایگاه امام حسین واقع در امامشهر
4)جایگاه مدرس واقع در بلوار مدرس
5)جایگاه مهرآوران واقع در شهرک مهرآوران
6)جایگاه نواب جنب آتش نشانی یزد
7)جایگاه خضرآباد واقع در بلوار شهید دهقان
جایگاههای در دست اقدام و بهره برداری تا پایان سال 1390
1)جایگاه CNG ترمینال مسافربری جدید
2) جایگاه CNG جنب پارک بزرگ شهر بلوار مدرس
3) جایگاه CNG فلکه چهارم آزادشهر
4) جایگاه CNG دخمه